Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zambrowie

Aktualności

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 3 przekazuje informację o dyżurach wakacyjnych:

 

1.VII – 31.VII  –  Miejskie Przedszkole Nr 1 oraz Miejskie Przedszkole Nr 6

 

1.VIII – 31.VIII – Miejskie Przedszkole Nr 3  oraz Miejskie Przedszkole Nr 4

 

Prosimy Rodziców dzieci wymagających opieki o złożenie wniosków na okres wakacji do 10.VI.2024 (poniedziałek).

WNIOSEK DO POBRANIA

 

 


Europejski Tydzień Szczepień 2024

W dniach 21 – 27 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień 2024.

Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat szczepień oraz podkreślanie ich znaczenia w ochronie naszego zdrowia na każdym etapie życia.

Szczepienia chronią nas na wiele sposobów, przede wszystkim ratują życie,chronią przed chorobami zakaźnymi oraz ich powikłaniami,chronią przed chorobami nowotworowymi,ograniczają antybiotykooporność i zużycie antybiotyków.

O szczepieniach powinni pamiętać nie tylko rodzice troszczący się o zdrowie swoich dzieci, ale również dorośli i osoby starsze, w zależności od uprawianego zawodu czy stylu życia. Szczepienia wymagają indywidualnego podejścia w każdym wieku, mamy coraz dokładniejszą wiedzą, która pozwala nam stosować profilaktykę za pomocą szczepień w różnych grupach ryzyka, czy osób z chorobami przewlekłymi.

Szczepionki mogą odegrać kluczową rolę w utrzymaniu naszego zdrowia i zdrowia naszych bliskich. Podobnie jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, regularne badania kontrolne, szczepionki są filarem dobrego zdrowia.

Z każdym rokiem rośnie liczba dorosłych pacjentów z różnymi chorobami przewlekłymi, nasze społeczeństwo się starzeje  przybywa osób chorujących na cukrzycę, choroby układu sercowo-naczyniowego, a przewlekłe choroby układu oddechowego, przewlekłe choroby wątroby, lub nerek coraz częściej dotykają naszych bliskich. Szczepienia osób z chorobami przewlekłymi mogą przyczynić się do poprawy jakości ich życia, poprzez zapobiegnięcie chorobie zakaźnej oraz uniknięcie związanych z nią ciężkich powikłań, a w konsekwencji utrzymanie lepszego stanu zdrowia i większej aktywności życiowej.

Nowoczesna medycyna i ogromna wiedza na temat szczepień dorosłych pokazują, że są one tak samo ważnym elementem zdrowego stylu życia, jak dieta, regularny sen, ruch, czy unikanie stresu. Do niedawna szczepienia dorosłych w świadomości społecznej dotyczyły głównie szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i szczepionki przeciw grypie. Ostatnie lata przyniosły wiele nowych możliwości ochrony, jak szczepienia przeciw krztuścowi, pneumokokom, COVID-19, półpaścowi czy syncytialnemu wirusowi brodawczaka (RSV).

Region Europejski WHO obchodzi Europejski Tydzień Szczepień, aby promować znaczenie szczepień w zapobieganiu chorobom zakaźnym i ochronie życia. Tegoroczna kampania ma na celu poprawę sprawiedliwego dostępu do szczepionek w ramach Europejskiego Programu Szczepień do 2030 roku i przeciwdziałanie skutkom spadku stanu zaszczepienia w rutynowych szczepieniach dzieci i młodzieży w związku z pandemią COVID-19.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Szczepień zbiega się z 50. rocznicą Rozszerzonego Programu Szczepień (EPI). Kampania upamiętniająca to wydarzenie podkreśla pilną potrzebę zajęcia się lukami w dostępie do szczepień i podkreśli niezwykłe osiągnięć EPI w ciągu ostatnich 5 dekad.

Strona WHO/Europe poświęcona Europejskiemu Tygodniowi Szczepień 2024.

WHO podkreśla jak ważne jest aby informacje na temat szczepień i szczepionek czerpać z wiarygodnych źródeł, tj. od pracowników, ochrony zdrowia, lokalnych instytucji sanitarnych, instytucji ochrony zdrowia.

(Więcej informacji na temat szczepień znajdziesz na www.szczepienia.info)

Źródło: www.szczepienia.info

 


Odra jest ostrą chorobą wirusową przebiegającą z gorączką, kaszlem, zapaleniem spojówek oraz wysypką. Jednocześnie jest to choroba, która może mieć, u osób które uległy zakażeniu, poważne odległe konsekwencje zdrowotne w postaci groźnych powikłań neurologicznych.


 INFORMACJA

WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3 W ZAMBROWIE

wraz z dokumentami potwierdzającymi spełniane przez kandydata

warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać:

do MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3 W ZAMBROWIE

w dniach

od 1 do 15 marca 2024 r.

w godz. 6:00 - 12:00

 

WNIOSEK DO POBRANIA


OGŁOSZENIE!

Rodzice wyrażający chęć, by ich dziecko kontynuowało uczęszczanie do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie w roku szkolnym 2024/2025 zobowiązani są do pobrania i złożenia deklaracji o kontynuowaniu w terminie

od 5 do 20 lutego 2024r.

Deklarację proszę pobrać i składać w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zambrowie lub można pobrać deklarację ze strony internetowej przedszkola.

DEKLARACJA

Dyrektor

 

 

 

AKCJA GÓRA GROSZA

Co roku na przełomie listopada oraz grudnia w przedszkolach i szkołach odbywa się wielka zbiórka monet pod hasłem "Góra Grosza". Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zambrowie również włącza się do tej akcji.

LICZYMY NA WASZE WSPRACIE ORAZ ZAANGAŻOWANIE!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie!

 

 
Drodzy Rodzice??
 
Zwracamy się z ogromną prośbą, aby 1 września dostarczyć do wychowawców wypełnione dokumenty, które znajdują się w linku poniżej.
 
Linki do pobrania dokumentów:
 

 

 


Szanowni Rodzice!

Wakacje jeszcze trwają, lecz wrzesień zbliża się wielkimi krokami!

Przedstawiamy Państwu WYPRAWKĘ DLA PRZEDSZKOLAKA na rok szkolny 2023/2024.

 

Wyprawka przedszkolaka z grupy 3 latków - pobierz

Wyprawka przedszkolaka z grupy 3-4 latków - pobierz

Wyprawka przedszkolaka z grupy 4-5 latków - pobierz

Wyprawka przedszkolaka z grupy 5-6 latków - pobierz

Wyprawka przedszkolaka z grupy 6 latków - pobierz

 


Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Zambrowie przekazuje informację dotyczącą organizacji pracy w okresie od czerwca do sierpnia 2023 roku.  1 VI 2023 – 30 VI 2023 – zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne, 1 VII 2023 – 31 VIII 2023 – dyżur wakacyjny pełni Miejskie Przedszkole nr 5, ul. Obrońców Zambrowa 6 w Zambrowie.

Prosimy Rodziców dzieci wymagających opieki o złożenie wniosków na okres wakacji do 31 maja 2023 r.

WNIOSEK NA OKRES WAKACJI

 

 


 

 


   INFORMACJA

WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3 W ZAMBROWIE

wraz z dokumentami potwierdzającymi spełniane przez kandydata

warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać:

do MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3 W ZAMBROWIE

w dniach

od 1 do 15 marca 2023 r.

w godz. 6:00 - 12:00

 

WNIOSEK DO POBRANIA

 

     OGŁOSZENIE!

Rodzice wyrażający chęć, by ich dziecko kontynuowało uczęszczanie do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie w roku szkolnym 2023/2024 zobowiązani są do pobrania i złożenia deklaracji o kontynuowaniu w terminie

od 13 do 17 lutego 2023r.

Deklarację proszę pobrać i składać w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zambrowie lub można pobrać deklarację ze strony internetowej przedszkola.

DEKLARACJA

Dyrektor


 


  WYNIKI KONKURSU PT. "POSTAĆ Z BAJKI, KTÓRĄ UWIELBIAM!"

18 listopada 2022r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego pt. „Postać z bajki, którą uwielbiam!”, który został zorganizowany  przez Miejskie Przedszkole nr 3 w Zambrowie, konkurs  adresowany był  do dzieci  3-4 letnich oraz 5-6 letnich z Miejskich Przedszkoli w Zambrowie. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć prace swojej ulubionej postaci z bajki, dowolną techniką plastyczno – techniczną w formie dowolnej. Na konkurs zostało nadesłanych 76 przepięknych, kolorowych prac. Dzieci biorące udział w konkursie wykazały się dużą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Komisja konkursowa powołana specjalnie na tę okazję wyłoniła zwycięskie prace. Jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja przyznała I , II oraz III miejsce w kategorii wiekowej 3 – 4 latki oraz I,II,III, miejsce w kategorii wiekowej 5-6 latki. Ponadto przyznano jedno wyróżnienie.

Kategoria wiekowa: 3-4 latki

I miejsceMarcelina Gołaszewska z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Zambrowie.

II miejsce Alicja Grodzka z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Zambrowie.

III miejsce- Cezary Jurczak z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Zambrowie.

Kategoria wiekowa: 5-6 latki

I miejsceZofia Żukowska z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Zambrowie.

II miejsce Hanna Karaśkiewicz z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zambrowie.

III miejsce- Franciszek Ilczuk z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Zambrowie.

WYRÓŻNIENIE:  Hanna Putkowska z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Zambrowie.

Głównym celem konkursu było propagowanie literatury dziecięcej oraz rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami, tymi współczesnymi i nieco starszymi. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą. Wystawa prac plastycznych pięknie uatrakcyjniła nasz hol przedszkolny.

Komisja konkursowa:

p. Agnieszka Chankowska - nauczyciel plastyki w SP3 w Zambrowie

p. Barbara Bukowska - nauczyciel MP3 w Zambrowie

p. Karolina Zambrzycka - przewodnicząca Rady Rodziców MP3 w Zambrowie

p. Marzena Szarkowska - nauczyciel MP3 w Zambrowie


WYNIKI KONKURSU PT. "PANI JESIEŃ"

Z przyjemnością informujemy, że nasi wychowankowie brali udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 5 w Zambrowie pt. „Pani Jesień”.
Oto Nasi Laureaci:
 
- Iga Godlewska z grupy 3-4 latków I miejsce,
- Amelia Maleszewska z grupy 4-5 latków II miejsce,
-Zuzanna Tatko z grupy 3-4 latków wyróżnienie.
 
SERDECZNE GRATULACJE DLA NASZYCH ARTYSTÓW!

 


 

AKCJA GÓRA GROSZA

Co roku na przełomie listopada oraz grudnia w przedszkolach i szkołach odbywa się wielka zbiórka monet pod hasłem "Góra Grosza". Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zambrowie również włącza się do tej akcji.

LICZYMY NA WASZE WSPRACIE ORAZ ZAANGAŻOWANIE!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie!

 


Drodzy Rodzice??
 
Zwracamy się z ogromną prośbą, aby 1 września dostarczyć do wychowawców wypełnione dokumenty, które znajdują się w linku poniżej.
 
 
Dziękujemy.

 


WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA

na rok 2022/2023

Szanowni Rodzice,

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zambrowie nastąpi 1 września 2022 r.

Listy dzieci przyjętych do poszczególnych grup wiekowych są dostępne w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zambrowie ul. Magazynowa 2A.

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 3 latków

   Przybory i artykuły papiernicze:

   -Blok rysunkowy biały mały – 1 szt.

   -Blok techniczny biały mały – 2 szt.

   -Blok techniczny kolorowy mały – 2  szt.

   -Blok techniczny kolorowy duży – 1 szt.

   -Blok techniczny biały duży  - 1  szt.

   -Ryza papieru xero białego,

   -Wycinanki duże (nie samoprzylepne ) – 1 szt.

   -Teczka biurowa z gumką – 1 szt.

   -Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

   -Temperówka do grubych kredek – 1 szt.

   -Klej duży w sztyfcie do papieru (Glue Stick – Amos) – 2 szt.

   -Plastelina – 1 opakowanie

   -Farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie

   -Pędzelek średniej grubości – 1 szt.

   -Kolorowanka – 1 szt.

   Do leżakowania:

   - Piżamka,

   - Poduszka typu „ jasiek” z poszewką,

   - Kocyk z poszewką,

   - Wszystko zapakowane w foliową torbę,

   - Ubranka na zmianę zapakowane w foliowy woreczek

Artykuły higieniczne:

 - Kapcie ( podpisane wewnątrz),

 - Worek na kapcie (podpisany),

 - Ręcznik materiałowy z pętelką - podpisany.

 - Ręcznik papierowy XXL – 2 szt.

 - Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 szt.

 - Chusteczki nawilżone – 2 szt.

 - Mydło w płynie – 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane.

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 3-4 latków

Przybory i artykuły papiernicze:

- Blok rysunkowy biały mały-1 szt.

- Blok techniczny biały mały – 3 szt.

- Blok techniczny kolorowy mały – 2 szt.

- Blok techniczny kolorowy duży – 1 szt.

- Blok techniczny biały duży - 1 szt.

- Blok rysunkowy kolorowy duży- 1 szt.

- Arkusz bristolu w dowolnym kolorze

- Ryza papieru xero białego

- Wycinanki duże ( nie samoprzylepne) – 1szt.

- Teczka biurowa z gumką - 1 szt.

- Zeszyt czysty 60 kartkowy – 1 szt.

- Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

- Kredki pastele – 1szt.

- Temperówka do grubych kredek – 1 szt.,

- Klej duży w sztyfcie do papieru – 1szt.

- Plastelina – 1 opakowanie

- Farby plakatowe 12 kol. - 1 opakowanie

- Pędzelek gruby- 1 szt.

- kolorowanka – 1 szt.

- bibuła kolorowa -1 szt.

Do leżakowania:

- piżamka,

-poduszka typu „jasiek” z poszewką,

-duża poszwa na kocyk,

- kocyk,

-wszystkie rzeczy zapakowane w foliową torbę.

Artykuły higieniczne:

- Kapcie ( podpisane wewnątrz),

- Ręcznik ( podpisany, pętelka do zawieszenia przyszyta w połowie dłuższego brzegu),

- Worek na kapcie ( podpisany),

- Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 1op.

- Chusteczki nawilżone - 1 op.

- Ręcznik papierowy  – 2 szt.

- Mydło w płynie- 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane.

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 4 – 5 latków

Przybory i artykuły papiernicze:

-blok rysunkowy biały mały – 2 szt.

-blok techniczny biały mały – 2 szt.

-blok techniczny kolorowy mały – 2 szt.

-blok techniczny  kolorowy duży –2szt.

-ryza papieru xero białego

-nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami – 1szt.

-teczka biurowa papierowa z gumką – 1 szt.

-zeszyt czysty 60-kartkowy – 1 szt.

-zeszyt w kratkę 32-kartkowy – 1 szt.

-wycinanki – 1 szt.

-ołówek – 1szt.

-gumka do ścierania – 1szt.

-kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

-kredki pastele – 1szt.

-temperówka do grubych kredek – 1 szt.

-klej duży w sztyfcie do papieru (Glue Stick – Amos) – 2szt.

-plastelina – 1 opakowanie

-farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie

-kolorowanka – 1 szt.

-mazak suchościeralny – 1szt.

-piórnik

Artykuły higieniczne:

-kapcie (podpisane wewnątrz)

-worek na kapcie (podpisany)

-strój do ćwiczeń w worku (podpisany)

-ręcznik (podpisany, pętelka do zawieszenia przyszyta w połowie dłuższego brzegu)

-kubek, pasta i szczoteczka do zębów

-chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 op.

-chusteczki nawilżane - 2 op.

-mydło w płynie

-ręcznik papierowy

Wszystkie rzeczy dziecka obowiązkowo podpisane.

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 5-6 latków

Przybory i artykuły papiernicze:

 - Ryza papieru xero białego,

 - Blok rysunkowy biały mały – 2 szt.

 - Blok rysunkowy kolorowy mały – 2 szt.

 - Blok techniczny biały mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy duży – 2 szt.

 - Arkusz brystolu w dowolnym kolorze,

 - Nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami – 1 szt.

 - Teczka biurowa papierowa z gumką – 1 szt.

 - Zeszyt czysty 60 kartkowy – 1 szt.

 - Zeszyt w kratkę 16 kartkowy – 1 szt.

 - Ołówek – 1 szt.

 - Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie,

 - Kredki pastele – 1 szt.

 - Temperówka do grubych kredek – 1 szt.

 - Klej duży w sztyfcie do papieru (Glue Stick – Amos) – 2 szt.

 - Plastelina – 1 opakowanie,

 - Farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie,

 - Kolorowanka – 1 szt.

 - Bibuła karbowana – 2 szt. (różne kolory)

 - Ofertówka – 1 szt.

 - Mazaki grube,

 - Mazaki suchościeralny – 1 szt.

 - Piórnik (tuba)

Artykuły  higieniczne:

 - Kapcie ( podpisane wewnątrz),

 - Worek na kapcie ( podpisany),

 - Strój do ćwiczeń w worku podpisany,

 - Ręcznik materiałowy z pętelką podpisany,

 - Ręcznik papierowy XXL – 2 szt.

 - Kubek, pasta i szczoteczka do zębów,

 - Mydło w płynie antybakteryjne – 2 szt.

 - Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 szt.

 - Chusteczki nawilżone – 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane.

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 6 latków  (grupa integracyjna)

Przybory i artykuły papiernicze:

 - Ryza papieru xero białego,

 - Blok rysunkowy biały mały – 2 szt.

 - Blok rysunkowy kolorowy mały – 2 szt.

 - Blok techniczny biały mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy duży – 2 szt.

 - Arkusz brystolu w dowolnym kolorze,

 - Nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami – 1 szt.

 - Teczka biurowa papierowa z gumką – 1 szt.

 - Zeszyt czysty 60 kartkowy – 1 szt.

 - Zeszyt w kratkę 16 kartkowy – 1 szt.

 - Ołówek – 1 szt.

 - Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

 - Kredki pastele – 1 szt.

 - Temperówka do grubych kredek – 1 szt.

 - Klej duży w sztyfcie do papieru (Glue Stick – Amos) – 2 szt.

 - Plastelina – 1 opakowanie

 - Farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie

 - Kolorowanka – 1 szt.

 - Bibuła karbowana – 2 szt. (różne kolory),

 - Ofertówka – 1 szt.

 - Mazaki grube,

 - Mazaki suchościeralny – 1 szt.

 - Piórnik (tuba).

Artykuły  higieniczne:

 - Kapcie ( podpisane wewnątrz),

 - Worek na kapcie ( podpisany),

 - Strój do ćwiczeń w worku podpisany,

 - Ręcznik materiałowy z pętelką podpisany,

 - Ręcznik papierowy XXL – 2 szt.

 - Kubek, pasta i szczoteczka do zębów,

 - Mydło w płynie antybakteryjne – 2 szt.

 - Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 szt.

 - Chusteczki nawilżone – 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane

 


 

 

 Zakończenie projektu unijnego "Kreatywny Przedszkolak - operatywny dorosły"

 

W Miejskim Przedszkolu nr 3 w Zambrowie, w roku szkolnym 2021/2022, od października do czerwca realizowany był projekt unijny „Kreatywny Przedszkolak – operatywny dorosły”. W projekcie brało udział 50 dzieci w wieku 5-6 lat. W ramach projektu były realizowane zajęcia matematyczne, przyrodnicze i plastyczno- techniczne.

 Na zajęciach matematycznych dzieci  poszerzały swoje wiadomości, rozwijały pomysłowość w myśleniu i działaniu.

Na zajęciach przyrodniczych  poznawały otaczający świat, zjawiska przyrodnicze i uwrażliwiały się na ochronę środowiska i jego zasoby.

Zajęcia techniczno- plastyczne rozwijały uzdolnienia i zainteresowania artystyczne. Rozbudzały  one kreatywność, inicjatywę i doskonaliły sprawność manualną dzieci.

Wszystkie zajęcia pobudzały do samodzielnego logicznego myślenia, rozwijały zdolności i zainteresowania, nauczyły współdziałania w zespole. W ramach projektu „Kreatywny przedszkolak- operatywny dorosły” wykorzystywane były pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć m.in. tablica interaktywna, magiczny dywan, laptopy, układanki, puzzle, zestawy klocków geometrycznych, mata figur geometrycznych, konik, huśtawka, kołyska, grzybek, hamak, makieta lasu, labirynt magnetyczny, piramida zdrowego żywienia, wydzieranki, plastelina, farby, stemple, tunel sensoryczny, tor świetlny, klocki magnetyczne i wiele innych.

Po zakończonym projekcie dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i umiejętności, nabrały wiary we własne możliwości, zdobyły doświadczenia które będą niezbędne w dalszej edukacji.

https://mp3zambrow.blizej.info/?m=galeria&id=772


Ogłoszenie

 Zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego

informujemy, że rodzice,

którzy złożyli wniosek o przyjęcie dziecka

do Miejskiego Przedszkola Nr 3

 w Zambrowie

są zobowiązani do potwierdzenia woli przyjęcia dziecka

poprzez złożenie pisemnego oświadczenia.

Potwierdzenie woli należy złożyć do dnia 14 kwietnia 2022r.

w Miejskim Przedszkolu Nr 3  w Zambrowie.

 

https://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/wola-zapisu-do-mp3(2).doc


 

INFORMACJA

W wyniku weryfikacji wniosków o przyjęcie

dziecka do przedszkola i dokumentów potwierdzających

spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów

branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,

komisja rekrutacyjna podaje

listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

do Miejskiego Przedszkola Nr 3

w Zambrowie na rok szkolny 2022/2023.

 


 

INFORMACJA

WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3 W ZAMBROWIE

wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata

warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

należy składać:

do MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3 w Zambrowie

w dniach

od 1 do 15 marca 2022r.   w godz. 6.00 – 12.00.

 

https://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/wniosek-o-przyjecie-do-miejskiego-przedszkola-nr-3-2022-2023.docx

 


Ogłoszenie

 

Rodzice wyrażający chęć, by ich dziecko kontynuowało uczęszczanie

do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie w roku szkolnym 2022/2023

zobowiązani są do pobrania i złożenia deklaracji o kontynuowaniu

w terminie od 15 do 22 lutego 2022r.

Deklaracje proszę pobrać i składać w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zambrowie lub można pobrać deklarację ze strony internetowej przedszkola                 

https://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/deklaracja-o-kontynuowaniu(3).docx

 

                                                                                                                                                                      Dyrektor


 

 

Rekrutacja do Projektu

„Kreatywny przedszkolak – operatywny dorosły”

RPPD.09.01.00-20-0586/20

 

realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX, Rozwój Lokalny, Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego.

Projekt skierowany jest do dzieci 5-6 letnich, objętych wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym 2021/2022.

Rekrutacja do projektu prowadzona będzie w okresie od 1 do 14 września 2021 r.

Głównym celem projektu jest poprawa atrakcyjności oferty w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności uniwersalnych na rynku pracy we wszystkich miejskich przedszkolach w Zambrowie.

W ramach projektu przewidziano realizację zadań polegających na przeprowadzeniu zajęć:
-matematycznych,
-przyrodniczych,
-plastyczno-technicznych.

Uczestnictwo w Projekcie jest bezpłatne.

 

 

Formularze zgłoszeniowe należy składać w siedzibie Miejskiego Przedszkola nr 3

Wraz z wypełnionymi załącznikami:

 

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/regulamin-rekrutacji-i-uczestnictwa-w-projekcie.pdf

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/formularz-zgloszeniowy.pdf

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/formularz-zgloszeniowy.docx

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/deklaracja-uczestnictwa-w-projekcie.pdf

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/deklaracja-uczestnictwa-w-projekcie.docx

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/oswiadczenie-uczestnika-osoby-bioracej-udzial-w-realizacji-projektu.pdf

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp3.zambrow/oswiadczenie-uczestnika-osoby-bioracej-udzial-w-realizacji-projektu.docx

 

 


 

      Drodzy rodzice 

Wszystkie dokumenty dotyczące Rodo i Covid - 19 są do pobrania na stronie przedszkola.

 Wszystkich opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 3 w Zambrowie w roku 2021/2022. Prosimy  o wypełnienie dokumentów i dostarczenie ich do pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu.

 


 

WYPRAWKA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 3 latków

   Przybory i artykuły papiernicze:

   -    Blok rysunkowy biały mały – 1 szt.

   -    Blok techniczny biały mały – 2 szt.

   -    Blok techniczny kolorowy mały – 2  szt.

   -    Blok techniczny kolorowy duży – 1 szt.

   -    Blok techniczny biały duży  - 1  szt.

   -    Ryza papieru xero białego

   -   Wycinanki duże (nie samoprzylepne ) – 1 szt.

   -   Teczka biurowa z gumką – 1 szt.

   -   Zeszyt czysty 60 kartkowy – 1 szt.

   -   Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

   -   Temperówka do grubych kredek – 1 szt.

   -   Klej duży w sztyfcie do papieru – 1 szt.

   -   Plastelina – 1 opakowanie

   -   Farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie

   -   Pędzelek średniej grubości – 1 szt.

   -   Kolorowanka – 1 szt.

 

   Do leżakowania:

   - piżamka

   - poduszka typu „ jasiek” z poszewką

   - kocyk

   - poszewka na kocyk

   - Wszystko zapakowane w foliową torbę.

   - ubranka na zmianę zapakowane w foliowy woreczek

 

Artkuły higieniczne:

 - Kapcie ( podpisane wewnątrz).

 - Worek na kapcie ( podpisany).

 - Ręcznik materiałowy z pętelką podpisany.

 - Ręcznik papierowy XXL – 2 szt.

 - Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 szt.

 - Chusteczki nawilżone – 2 szt.

 - Mydło w płynie – 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 3 – 4 latków

 

Przybory  i artykuły papiernicze:

 - Blok rysunkowy biały mały – 1 szt.

 - Blok techniczny biały mały – 3 szt.

 - Blok techniczny kolorowy mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy duży – 1 szt.

 - Blok techniczny biały duży 1 szt.

 - Arkusz brystolu w dowolnym kolorze

 - Wycinanki duże ( nie samoprzylepne) – 1 szt.

 - Ryza papieru xero białego

 - Teczka biurowa z gumką – 1 szt.

 - Zeszyt czysty 60 kartkowy – 1 szt.

 - Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

 - Kredki pastele – 1 szt.

 - Temperówka do grubych kredek – 1 szt.

 - Klej duży w sztyfcie do papieru – 1 szt.

 - Plastelina – 1 opakowanie

 - Farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie

 - Kolorowanka – 1 szt.

 

Do leżakowania:

 - piżamka

 - poduszka typu „ jasiek” z poszewką

 - kocyk

 - poszewka na kocyk

- wszystko zapakowane w foliową torbę

- ubranka na zmianę zapakowane w foliowy woreczek

 

Artykuły higieniczne:

 - Kapcie ( podpisane wewnątrz).

 - Worek na kapcie ( podpisany).

 - Ręcznik materiałowy z pętelką podpisany.

 - Ręcznik papierowy XXL – 2szt.

 - Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 szt.

 - Chusteczki nawilżone – 2 szt.

 - Mydło w płynie – 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane.

 

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 4 – 5 latków

 

Przybory i artykuły papierniczego:

 - Ryza papieru xero białego

 - Blok rysunkowy biały mały – 2 szt.

 - Blok rysunkowy kolorowy  mały – 1 szt.

 - Blok techniczny biały mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy duży  - 2 szt.

 - Arkusz brystolu w dowolnym kolorze

 - Nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami – 1 szt.

 - Teczka biurowa papierowa z gumką – 1 szt.

 - Zeszyt czysty 60 kartkowy – 1 szt.

 - Zeszyt w kratkę 32 kartkowy – 1 szt.

 - Wycinanki – 1 szt.

 - Ołówek – 1 szt.

 - Gumka do ścierania – 1 szt.

 - Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

 - Kredki pastele – 1 szt.

 - Temperówka do grubych kredek – 1 szt.

 - Klej duży w sztyfcie do papieru – 2 szt.

 - Plastelina – 1 opakowanie

 - Farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie

 - Kolorowanka – 1 szt.

 - Mazak suchościeralny – 1 szt.

 - Mazaki grube

 - Piórnik

Artykuły higieniczne:

 - Kapcie ( podpisane wewnątrz)

 - Worek na kapcie ( podpisany)

 - Strój do ćwiczeń w worku podpisany

 - Ręcznik materiałowy z pętelką podpisany

 - Ręcznik papierowy XXL -2 szt.

 - Kubek , pasta i szczoteczka do zębów

 - Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 szt.

 - Chusteczki nawilżone – 2 szt.

 - Mydło w płynie – 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane.

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 5 – 6 latków

  

Przybory i artykuły papiernicze:

 - Ryza papieru xero białego

 - Blok rysunkowy biały mały – 2 szt.

 - Blok rysunkowy kolorowy mały – 1 szt.

 - Blok techniczny biały mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy duży – 2 szt.

 - Arkusz brystolu w dowolnym kolorze

 - Nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami – 1 szt.

 - Teczka biurowa papierowa z gumką – 1 szt.

 - Zeszyt czysty 60 kartkowy – 1 szt.

 - Zeszyt w kratkę 16 kartkowy – 1 szt.

 - Ołówek – 1 szt.

 - Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

 - Kredki pastele – 1 szt.

 - Temperówka do grubych kredek – 1 szt.

 - Klej duży w sztyfcie do papieru – 2 szt.

 - Plastelina – 1 opakowanie

 - Farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie

 - Kolorowanka – 1 szt.

 - Bibuła karbowana – 2 szt. ( różne kolory)

 - Ofertówka – 1 szt.

 - Mazaki grube

 - Mazaki suchościeralny – 1 szt.

 - Piórnik

Artykuły  higieniczne:

 - Kapcie ( podpisane wewnątrz).

 - Worek na kapcie ( podpisany).

 - Strój do ćwiczeń w worku podpisany.

 - Ręcznik materiałowy z pętelką podpisany.

 - Ręcznik papierowy XXL – 2 szt.

 - Kubek, pasta i szczoteczka do zębów

 - Mydło w płynie – 2 szt.

 - Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 szt.

 - Chusteczki nawilżone – 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane.

 

 

Wyprawka do przedszkola dla grupy 6 latki

 

Przybory i artykuły papiernicze:

 - Ryza papieru xero białego

 - Blok rysunkowy biały mały – 2 szt.

 - Blok rysunkowy kolorowy mały – 1 szt.

 - Blok techniczny biały mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy mały – 2 szt.

 - Blok techniczny kolorowy duży – 2 szt.

 - Arkusz brystolu w dowolnym kolorze

 - Nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami – 1 szt.

 - Teczka biurowa papierowa z gumką – 1 szt.

 - Zeszyt czysty 60 kartkowy – 1 szt.

 - Zeszyt w kratkę 16 kartkowy – 1 szt.

 - Ołówek – 1 szt.

 - Kredki ołówkowe grube – 1 opakowanie

 - Kredki pastele – 1 szt.

 - Temperówka do grubych kredek – 1 szt.

 - Klej duży w sztyfcie do papieru – 2 szt.

 - Plastelina – 1 opakowanie

 - Farby plakatowe 12 kol. – 1 opakowanie

 - Kolorowanka – 1 szt.

 - Bibuła karbowana – 2 szt. ( różne kolory)

 - Ofertówka – 1 szt.

 - Mazaki grube

 - Mazaki suchościeralny – 1 szt.

 - Piórnik

Artykuły  higieniczne:

 - Kapcie ( podpisane wewnątrz).

 - Worek na kapcie ( podpisany).

 - Strój do ćwiczeń w worku podpisany.

 - Ręcznik materiałowy z pętelką podpisany.

 - Ręcznik papierowy XXL – 2 szt.

 - Kubek, pasta i szczoteczka do zębów

 - Mydło w płynie – 2 szt.

 - Chusteczki higieniczne w kartoniku wyciągane – 2 szt.

 - Chusteczki nawilżone – 2 szt.

Wszystkie rzeczy obowiązkowo podpisane.

 


OGŁOSZENIE

 

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 3 przekazuje informację o dyżurach wakacyjnych:

 

1.VII – 31.VII  –  Miejskie Przedszkole Nr 1 ul. Sadowa 5

 

1.VIII – 31.VIII – Miejskie Przedszkole Nr 3   ul. Magazynowa 2A

 

Prosimy Rodziców dzieci wymagających opieki o złożenie wniosków na okres wakacji do 10.VI.2021 (czwartek).
Wnioski można pobrać ze strony http://www.mp3.zambrow.blizej.info/ oraz w przedszkolu.

 

Wniosek o przyjęcie dziecka na okres wakacji

 


OGŁOSZENIE

Zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego informujemy,
że rodzice, którzy złożyli wniosek o przyjęcie dziecka do Miejskiego Przedszkola Nr 3  w Zambrowie oraz złożyli Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

są zobowiązani do potwierdzenia woli przyjęcia dziecka

poprzez złożenie pisemnego oświadczenia (do pobrania w zakładce "Pliki do pobrania")

Potwierdzenie woli należy złożyć do dnia 14 kwietnia 2021r.

w Miejskim Przedszkolu Nr 3  w Zambrowie.


 

INFORMACJA

Wnioski o przyjęcie do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie na rok szkolny 2021/2022 wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów, branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, należy składać: do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie od 1 marca 2021r. do 15 marca 2021r. w godzinach 600-1200 .

Wnioski można pobrać ze strony internetowej przedszkola

 http://www.mp3.zambrow.blizej.info/ (zakładka Pliki do pobrania)

 
OGŁOSZENIE

 

Rodzice wyrażający chęć, by ich dziecko kontynuowało uczęszczanie

do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie w roku szkolnym 2021/2022

zobowiązani są do pobrania i złożenia deklaracji o kontynuowaniu

w terminie od 15 do 22 lutego 2021r.

Deklaracje proszę pobrać i składać w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zambrowie lub można pobrać deklarację ze strony internetowej przedszkola (zakładka "Pliki do pobrania")

 


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

KTÓRZY ZŁOŻYLI

WNIOSKI  O PRZYJĘCIE DZIECKA 

do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie

Dzieci, które w roku 2020 osiągnęły wiek od 3 do 6 lat, zostały zakwalifikowane jako kandydaci do edukacji przedszkolnej w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zambrowie na rok szkolny 2020-2021. W celu uzyskania bliższych informacji proszę dzwonić do przedszkola lub kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 


 

Drodzy rodzice

WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR3 W ZAMBROWIE ORAZ POTWIERDZENIE WOLI ZAPISU DZIECKA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA, można pobierać  wyłącznie ze strony internetowej przedszkola (zakładka pliki do pobranialub z naszego Facebook’a: https://pl-pl.facebook.com/pg/Miejskie-Przedszkole-nr-3-w-Zambrowie-1905423386395554/posts/?ref=page_internal

 

Wypełnione wnioski możecie państwo przesyłać drogą mailową na adres przedszkola mp3@zambrow.org lub osobiście przynieść do budynku przedszkola i wrzucić do skrzynki mieszczącej się w szatni przedszkolnej.

 

 Podpisy na wnioskach przesłanych mailem złożycie państwo w późniejszym terminie, gdy sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa ulegnie poprawie.

 

Ponadto informujemy, że potwierdzenie woli zapisu dziecka do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie składają wszyscy rodzice, zarówno dzieci już uczęszczających jak i kandydatów do przedszkola. Należy je dostarczyć do 14 kwietnia.

 


 

Czym zająć dziecko w domu?

Drodzy rodzice, wiemy że dla wielu z Was zorganizowanie opieki dla dziecka na czas przerwy w pracy przedszkola nie jest rzeczą łatwą. Postaramy się pomóc by nie był to czas stracony - zarówno dla Was jak i dla Waszych dzieci. Zapraszamy do naszych publikacji i na naszego Facebook’a https://pl-pl.facebook.com/pg/Miejskie-Przedszkole-nr-3-w-Zambrowie-1905423386395554/posts/?ref=page_internal , gdzie znajdziecie państwo propozycje zabaw i aktywności dla dzieci.

    


Uwaga Rodzice!!!
Zgodnie z działaniami związanymi z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (koronawirus), decyzją Ministra Edukacji Narodowej od poniedziałku tj. 16.03.2020r. do 25.03.2020r. we wszystkich placówkach oświatowych zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – edukacyjne – przedszkole będzie nieczynne. W  czwartek  i w piątek (12 i 13 marca br.) rodzice, którzy nie będą w stanie zapewnić opieki dzieciom mogą skorzystać z pomocy przedszkola, które będzie pełnić funkcję opiekuńczą. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy rodziców o śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

                    


 

 
ROK 2018 / 2019
 

Ogłoszenie

 

Rodzice wyrażający chęć, by ich dziecko kontynuowało uczęszczanie

do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie w roku 2019/2020

zobowiązani są do pobrania i złożenia deklaracji o kontynuowaniu

w terminie od 18 do 22 lutego 2019r.

Deklaracje proszę pobrać i składać w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zambrowie.

Dyrektor